25.09.2019

#97. Recenzja Tylko żywi mogą umrzeć

#97. Recenzja Tylko żywi mogą umrzeć

Tytuł: Tylko żywi mogą umrzeć
Autor: D.B.Foryś
Wydawnictwo: NieZwykłe
Ocena: 10  na 10
Ilość stron: 388

,,Adrenalina w moim ciele sprawiła, że serce uderzało z taką mocą, jakbym właśnie ukończyła olimpiadę. Absolutnie nie było w tym niczego przyjemnego. Nie miało nic wspólnego z podnieceniem, jakie odczuwałam podczas polowania. Nienawidziłam niepewności oraz lęku, które ogarnęły teraz mój organizm. W momencie, w którym do moich uszu dotarł jęk i zawodzenie, nie wytrzymałam – musiałam stamtąd uciec.,,

Fantastyka stworzona przez polską autorkę, która łączy też inne gatunki, między innymi: horror, romans, komedię, akcję. 

Tess za dnia pracuje jako kelnerka w barze. W nocy zmienia się w mroczną postać łowczyni demonów. Łatwo jest jej wyczuć demona, bo sama jest pół demonem od strony ojca. Tess wychowała się w klasztorze u zaprzyjaźnionego księdza Gabriela. Kim naprawdę jest ksiądz? 

Co ma wspólnego z apokalipsą? Tessa - wybuchowa niczym dynamit, o ostrym jak brzytwa języku, a gdyby tego było mało, to jakieś 50% zawartości opakowania stanowi... krew demona. 

Dodtkowo całej akcji dodaje smaku miłość demona do pół demonki. Jakie zadania będą postawione przed nią i jej grupą? Kto tak naprawdę jest zdrajcą? Co z tym wszystkim ma wspólnego Watykan? Od skradzionego krucyfiks z klasztoru do  zaginięcia starego krzyża. Niewidzialne duchy, demony i inne istoty to tylko zapowiada nam jedno - apokalipsa nadeszła. Czas się z nią zmierzyć. Ta sprawa wydaje się warta uwagi.

,,Gdy wyczuwam w tłumie demoniczną energię, rozpoznaję swój cel po tym, że wygląda, jakby kroczył wśród cieni. Jest niewyraźny, jak gdyby spowijała go mgła..,,

“Tylko żywi mogą umrzeć” to powieść godna na miare książki, którą poznać powinien każdy bez wyjątku.

Czas jaki spędziłam z książką uważam za udany. Nie ma nudnych momentów z nią, bo akcja goni akcje, czas w książce leci bardzo szybko. Wątki są tak do siebie dopasowane, a rozwiązania problemów są przemyślane, nie zawsze jednak na plus.

Książkę tę polecam na jesienne wieczory. 
Premiera ma miejsce: 23 października tego roku.

 Na zakończenie mam dla Was jeszcze jeden cytat:

"Taka mała rada na przyszłość: jeśli kiedykolwiek zadzwoni do was były facet, by poinformować o dziwacznej kradzieży starego krzyża - za cholerę nie idźcie tą drogą!"

Zapraszam do przeczytania książki!
Copyright © 2016 Recenzje Nadine , Blogger