03.03.2014

Zapowiedzi - marzec 2014

Zapowiedzi - marzec 2014
Ten miesiąc zapowiada się niezwykle, a to dlatego, że na rynek wychodzą naprawdę ciekawe książki. Jedna lepsza od drugiej i tylko czekam, aż się ukażą w księgarniach. - Zuza B (Gumiguta)


Tytuł: Rzeki Londynu
Autor: Ben Aaronovitch
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Premiera: 19 marca
Przypomina mi nieco "Kroniki Wardstone" i "Badacza potworów". Obie serie pokochałam, a teraz do księgarń wchodzi powieść o podobnym wątku, lecz od razu można wyczuć inny klimat. Londyn fascynuje i zniewala, a elementy kryminału zapewne nie są na darmo wykorzystane.

Tytuł: Żarna niebios
Autor: Maja Lidia Kossakowska
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Premiera: 21 marca
Co tu dużo kryć - jestem wielką fanką twórczości Kossakowskiej, a w szczególności upodobałam sobie "Cykl Anielski". Dlatego skrzydlatym nie popuszczę, muszą w najbliższym czasie zagościć na mojej półce


Tytuł: Multirzeczywistość
Autor: David Louis Edelman
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Premiera: 21 marca
Kiedyś czytałam pierwszą część serii pt. "Infoszok". Jedna z pierwszych powieści science-fiction jaką tknęłam. Gdyby nie to, że zakochałam się w poprzednim tomie, to pewnie miałabym uraz to s-f. A tak wystarczy tylko wydać ostatnie grosze na "Multirzeczywistość".
Tytuł: Żywe srebro
Autor: Neal Stephenson
Wydawnictwo: MAG
Premiera: 28 marca
Już sama okładka jest niezwykła, a co dopiero treść. Historia przeplata się z fantastyką, realne postacie z fikcyjnymi. Piękny misz-masz z niewiarygodną fabułą i tematyką, lecz z równie niewiarygodną ceną i objętością. Ponad 1100 stron porządnej lektury
Copyright © 2016 Recenzje Nadine , Blogger