17.02.2014

Nominacja do Liebster Blog Award

Nominacja do Liebster Blog Award
Nigdy nie bawiłam się w takie "łańcuszki", bo ich po prostu nie lubię :) Jednak dostałam całkiem ciekawe pytania od Optymisty, więc spięłam się w sobie, przezwyciężyłam lenistwo i oto jestem! A tuż obok mnie odpowiedzi :)

Nominacja do Liebster Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za „dobrze wykonaną robotę”. Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie  obserwatorów więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz ich o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował.

1. Jaka książka najbardziej poruszyła twoje serce i dlaczego?
Bitwa pomiędzy „Tae ekkejr!” Ratkiewicz, „Kronikami Marsjańskimi” Bradbury’ego i „Człowiekiem, który pokochał Yngvego” Renberga – fantasy, science fiction i powieść obyczajowa. Chyba minimalnie, ale naprawdę minimalnie, wyprzedza wymienione przeze mnie książki pozycja „Tae ekkejr!”. A dlaczego? Pewnie dlatego że bardzo mało jest książek, w których to przyjaźń jest najważniejsza, nie miłość, czy nawet fabuła. Właśnie to tak mnie urzekło.

2. Twój ulubiony autor?

To jak pytać matkę, które dziecko bardziej kocha :P Uwielbiam Petera V. Bretta, bo miałam okazję go spotkać i uważam, że jest genialnym człowiekiem. Ubóstwiam też Johna Greena za niesamowite poczucie humoru i niezły kontakt z fanami. Tyle że jest jeszcze John Flanagan, który napisał „Zwiadowców”, serię, za którą dałabym się pokroić. Myślę, że to właśnie on jest moim ulubionym autorem, choć wszyscy wyżej wymienieni napisali przecudowne powieści.

3. Myślałeś/aś kiedyś o napisaniu książki? 
Myślałam, myślę i pewnie nadal będę myśleć. Tyle że najpierw muszę pozbyć się mojego lenistwa :)

4. Na jaki blog zaglądasz najczęściej?
Na swój własny! Ale często odwiedzam też http://gumiguta.tumblr.com/ (eee… bo to też moje dziecko XD ) oraz http://porno-paradiso.blogspot.com/ (niech was nie zwiedzie nazwa :)

5. Z jakim bohaterem literackim chciałbyś/abyś się spotkać?
Z Haltem z serii „Zwiadowcy” oraz z Sherlockiem Holmesem. Obaj są tak samo szurnięci na umyśle, jak ja, więc myślę, że byśmy się dogadali. I przy okazji pokłócili o jakąś pierdołę.

6. Jak wygląda twoja biblioteczka? (daj zdjęcia)
5-6 lat zbierania pieniędzy i wydawania resztek funduszy na książki. I teraz tak to wygląda – głównie fantastyka. Po dwa (ew. trzy) rzędy na jednej półce - wychodzi ok. 240 moich książek i ok. 500 pozycji na półkach rodzicieli, których brak na zdjęciu. Takie 1.5 ściany zapełnione po brzegi książkami :) Plus kilka białych kruków – seria Uczta Wyboraźni, „Harry Potter” po angielsku, a w szczególności bajeczny „Więzień Azkabanu” w cudownym wydaniu, książki Ewy Białołęckiej, „Hamlet”, „Makbet” i „Król Lear” w oryginale, a także w przekładzie Barańczaka oraz „Sherlock: The Casebook” i „Cykl Demoniczny” Bretta z autografem.

7. Jesteś zakochany/a?

Tak. W książkach, serialach, fikcyjnych bohaterach i Tomie Hiddlestonie.

8. Kto zaszczepił w Tobie miłość do książek?

Chyba zrobiła to moja polonistka z podstawówki. Co miesiąc mieliśmy opisywać jeden rozdział lub przygodę bohatera książki, którą sami sobie wybraliśmy. Dla mnie był to przyjemny obowiązek i teraz wdycham książki razem z powietrzem.

9. Co lepsze: Książka vs. film?

Książka – nie ma nic lepszego, choć czasem lubię obejrzeć ekranizacje.

10. Czytujesz komiksy?

Komiksów jako takich nie, choć wiele razy się przymierzałam. Natomiast uwielbiam mangi, więc od czasu do czasu robię sobie przerwę od książek.

11. Twój ulubiony gatunek literacki to?

Fantastyka, a dokładniej fantasy. Staram się czytać science fiction, ale czasami język i rozumowanie jest dla mnie za trudne do ogarnięcia. Lubię też literaturę czeską i rosyjską.

Nominacje: 
http://mirror-of--soul.blogspot.com/
http://ksiazkiiherbata.blogspot.com/
http://sol-shadowhunter.blogspot.com/
http://dzieciemroku94.blogspot.com/
http://licencja-na-czytanie.blogspot.com/
http://sheti-shetani.blogspot.com/
http://boook-reviews.blogspot.com/
http://justbooks17.blogspot.com/
http://ognistastrzala.blogspot.com/
http://moim--zdaniem.blogspot.com/
http://poradnikpozytywnegoczytelnika.blogspot.com/

Pytania: 
- Żałowałaś/eś kiedyś przeczytania jakiejś książki? Dlaczego?
- Pytanie zakładkowe – jaki najdziwniejszy przedmiot używałaś/eś jako zakładki?
- Jest taka powieść, którą chciałabyś/chciałbyś mieć u siebie na półce, lecz zdobycie jej graniczy z cudem?
- Trafiłaś/eś na taką ekranizację książki, która pobiła powieść?
- Książka/seria, za którą dałabym/dałbym się pokroić, to…
- Spotkałaś/eś się kiedyś z jakimś pisarzem? Jeśli tak, to które spotkanie wspominasz najmilej?
- Kupujesz, wypożyczasz, czy może dostajesz książki od wydawnictw – co częściej?
- Lektury nie cieszą się zbytnią sympatią, ale może masz swoich ‘szkolnych’ faworytów, których uwielbiasz?
- Czytasz książki w oryginale?
- Gdzie najczęściej czytasz powieści?
- Oprócz czytania książek, co jeszcze cię pozytywnie nakręca?

Trochę się rozpisałam, ale macie - nawet jest fotka jakości zestarzałego ziemniaka! Może ktoś odpowie na moje pytania, może nie, to się okaże :)

Zuza B (Gumiguta)
Copyright © 2016 Recenzje Nadine , Blogger