27.03.2020

#108 Recenzja : Światło w środku nocy

#108 Recenzja : Światło w środku nocy


Tytuł: Światło w środku nocy
Autor: Jojo Moyes
 Wydawnictwo: Między Słowami
Ocena: 9/10

Wiesz, co jest najgorsze, kiedy mężczyzna cię bije? (...) Nie ból. To, że natychmiast uświadamiasz sobie prawdziwą sytuację kobiety. Nieważne, że jesteś inteligentna i umiesz dowodzić swoich racji, nieważne, że zwyczajnie jesteś od niego lepsza. Uświadamiasz sobie, że zawsze może cię uciszyć pięścią. Tak po prostu. (...) Oczywiście dzieje się tak, tylko dopóki nie nauczysz się oddawać jeszcze mocniej.

Ulubiona autorka Polek powraca! z książką"Światło w środku nocy", Jojo Moyes, tym razem autorka "Zanim się pojawiłeś" przenosi nas w lata 40 ubiegłego wieku, gdzie rządziły twarde kowbojki.

Angielka Alice poznaje Amerykanina, wydaje się, że to jej idealny kandydat na męża. Szybki ślub. Nie jest jednak tak, jak sobie wyobrażała. W domu rządzi teść z twardą ręką, dla którego inne książki niż biblia są złe - sprowadzają ludzi na złą drogę. Życie małżeńskie też idzie nie po jej myśli. Czy aby na pewno to jej wina?

Alice czuje się wybrakowana. Czegoś jej w życiu brakuje, ma męża, żyje w bogatym domu, ale to nie jest jej spełnieniem marzeń.

Książka opowiada losy odważnych kobiet, które potrafią się przeciwstawić płci przeciwnej. Czy uda im się postawić na swoim w każdej sytuacji? Książka o losach odważnych, niepokornych kobietach.
Alice Van Clave należała do biblioteki wbrew woli swojego teścia i męża. Potrafilła się przeciwstawić, była jedną z tych odważnych kobiet, która niczego i nikogo się nie obawiała.

 Konna biblioteka odmienia życie całego miasteczka Baileyville. Na dodatek Alice rusza w dzikie górskie szlaki, a całe miasteczko o niej plotkuje. Oliwy do ognia dolewa fakt, że wśród kobiet pojawia się książka która mąci im w głowach.

Dzięki niezwykłej przyjaźni z Fredem nasza bohaterka poznaje smak prawdziwej miłości i zauważa, że nigdy jeszcze nikogo tak nie kochała. Czy mężatka może zakochać się po raz drugi? Czy nie spotka jej za to surowa kara?

Jest to książka pełna przygód, emocji uciekających przez kartki papieru. Wciągająca w swój magiczny świat konnej biblioteki. Akcje są idealnie dopasowane do każdej historii, bohaterowie są bardzo ciekawi. Książkę czyta się bardzo przyjemnie, nie trzeba o niczym myśleć.
Tę książkę warto przeczytać! ;)
Copyright © 2016 Recenzje Nadine , Blogger