09.02.2014

Zapowiedzi - luty 2014

Zapowiedzi - luty 2014
Postanowiłam dodać coś więcej na blogu, a mianowicie zapowiedzi książek, które mnie interesują. Co miesiąc będę publikowała kilka pozycji, które nieźle się zapowiadają. Może nie będę odosobniona w swoim wyborze :) Na co Wy czekacie? 

A oto moi faworyci! - Zuza B (Gumiguta)

Tytuł: Brudne ulice nieba
Autor: Tad Williams
Wydawnictwo: Rebis
Premiera: 17 lutego
Dwa główne powody, dlaczego pragnę jak najszybciej przeczytać tę książkę:
- Anioły. Jestem totalnie zakochana w skrzydlatych, którzy nie są kochankami ziemskich nastolatek. Niech zachowują się jak ludzie: mają swoje słabości, wady i pożądania. W końcu nikt nie jest idealny, prawda?
- W końcu autor pojawi się w Polsce na Pyrkonie :) Trzeba przeczytać choć jedną jego książkę, aby wiedzieć z kim ma się do czynienia.


Tytuł: Bransoletka z kości
Autor: Kevin Carossley-Holland
Wydawnictwo: Bellona
Premiera: 14 lutego
Uwielbiam Skandynawię i wszystko to, co się z nią wiąże. Martwi mnie jedynie wiek bohaterki (15 lat), ale jak na razie jestem dobrej myśli. :) Piękne w niej jest to, że Solveig nie wydaje się dziewczyną, która lata z toporem i atakuje z rozmachem wrogów, ale poznaje siebie poprzez podróż.

Tytuł: Mapa czasu
Autor: Felix J. Palma
Wydawnictwo: Sonia Draga
Premiera: 19 lutego
Podróże w czasie są fascynujące, jeśli tylko autor zachowuje umiar i wyjaśnia niektóre zjawiska. Mam nadzieję, że szybko dostanę ją w moje ręce i nie zawiodę się. Już samo miejsce akcji nastraja pozytywnie (Londyn), a XIX wiek jeszcze dodaje pikanterii.


Tytuł: Chłopaki Anansiego
Autor: Neil Gaiman
Wydawnictwo: MAG
Premiera: 21 lutego
Gaiman... Co tu dużo mówić? Szykuje się nam wiele absurdu i cudowny świat, choć nie zawsze normalny. "Amerykańscy Bogowie" już się we mnie wpatrują ze swojego miejsca na półce. Niedługo zapewne ukaże się recka. :)
Tytuł: Trupia otucha
Autor: Dan Simmons
Wydawnictwo: MAG
Premiera: 21 lutego
Może i jest to fantastyka, ale według mnie bliżej jej do powieści psychologicznej. Simmons zapewne jeszcze raz pokaże, że jest w stanie zrobić coś z niczego, a przy tym wniknąć w umysł bohatera. Czeka mnie sporo nieprzespanych nocy. :)Tytuł: Czerwony Rynek
Autor: Scott Carney
Wydawnictwo: Czarne
Premiera: 23 lutego
"Czerwony Rynek" niestety nie jest fantastyką, a reportażem. Pokazuje, że ludzie potrafią dokonać strasznych rzeczy dla pieniędzy lub nieskazitelnego wyglądu. Może nie będzie to powieść, w której prym będą wiodły pościgi, wybuchy i romans, ale wierzę, że tekst Carney'a otworzy zarówno mi i innym ludziom oczy na otaczający nas świat.
Copyright © 2016 Recenzje Nadine , Blogger