14.01.2017

#66 Recenzja: Poza Czasem

#66 Recenzja: Poza Czasem


Tytuł: Poza czasem 
Autor: Alexandra Monir 
Cykl: Poza Czasem (tom 1) 
Wydawnictwo: Jaguar 
Ocena 8 .5 / 10 


Największą zaletą książki jest dosyć ciekawy motyw z podróżą w czasie, które są ostatnio coraz bardziej i częściej spotykane w książkach. Właściwie to był ten element, który mnie ujął najbardziej. Drugie miejsce w zaletach czytania tej książki zajęła miłość nie z tego świata, poza czasem. Miłość jedyna i niesamowita. Jest to debiutancka powieść, której fabuła jest wręcz strzałem w dziesiątkę. 
,,Nie umiem już żyć zwyczajnie, 
Muszę gonić czas. 
Popchął mnie nieodwracalnie Twoich oczu blask.
 Zabierz tam,gdzie przyjaciel czas 
Nigdy już nie rozdzieli nas. 
Zabierz mnie na szalony bal, 
Ściśnij dłoń - odfruniemy w dal" 

 Główną bohaterką jest nastoletnia Michele Windsor, która mieszka z matką. Niestety parę dni później, po śmiertelnym wypadku matki, 
Michele jest zmuszona wyjechać ze swojego miasta, opuścić szkołę, znajomych i całe życie, by trafić pod opiekę do dziadków (ze strony matki), 
których w ogóle dotąd nie znała i nie widziała na oczy, a teraz będzie musiała zamieszkać w rodzinnym domu Winsdorów, w którym to od lat mieszkała cała jej rodzina, w tym ciotki, babki, kuzynki.. jej świat staje na głowie i wywraca się o 180 stopni. 

Winstorowie są jedną z najbogatszych rodzin w okolicy i każdy ich zna . 
 Pewnego dnia Michele znajduje dziennik i klucz, który pomoże jej podczas podróży w czasie. 
Nagle przenosi się do czasów, parę lat wstecz, gdy to jej rodzina dopiero zaczynała się tworzyć i zyskiwać popularność. Jeszcze nie jest nowobogacka i pełna luksusu, tylko skromna, lecz dostojna ,poczciwa.

 Takie życie zaczyna się podobać dziewczynie. Mimo, że żyje teraźniejszością i przeszłością - nie przeszkadza jej to w poszukiwaniu na nowo siebie oraz swoich korzeni. Jednak..co ma wspólnego ze sobą wcześniej wspomniana miłość nie z tego świata i podróże w czasie? Odpowiedź pozostawiam tym, którzy przeczytają książkę "Poza czasem". 

Książka hipnotyzuję swoim pomysłem i fabułą już od pierwszych stron i nie można się od niej choć na chwilę oderwać. Główna bohaterka jest bardzo miła i sympatyczna dodaje całej tej książce dużo uroku. Cieszę się, że udało mi się znaleźć w bibliotece również kontynuację .. Władcy czasu ..która też już dawno jest za mną, którą też tu niedługo opiszę.. 

Podsumowując - tą opowieść o niezwykłej miłości i podróżach w czasie polecam każdemu, kto lubi choć chwilę pomarzyć i każdemu, kto tylko ma na nią ochotę. 

Za przeczytanie dziękuję 
wydawnictwu Jaguar.
Copyright © 2016 Recenzje Nadine , Blogger