13.02.2017

#73 Recenzja: Córka Islamu

#73 Recenzja: Córka Islamu


Tytuł: Córka Islamu 
Autor: Sufiya Ahmed 
 Seria: Kobiety Orientu 
Wydawnictwo: Remi 

Książkę te czytałam dość dawno, ale głęboko zapadła mi w pamięć i kojarzę, że już od pierwszych stron nie mogłam się oderwać od fabuły. Opowieść jest pasjonująca i niebanalna. Główną bohaterka na stałe mieszka w Anglii i życie to jej odpowiada. 

W pewnym momencie jednak spokój krzyżuje jej rodzina. 
Nagła aranżacja małżeństwa ze starszym kuzynem nie jest dziewczynie na rękę . 
Zwłaszcza, że łączyć się to ma z powrotem do rodzinnego miasta, czyli Pakistanu. 
 Życie, jakie miałaby tam wieść nie jest Zebie na rękę. 16latka pragnie zdać egzaminy, bawić się z rówieśnikami i czerpać z życia nastolatki, a przede wszystkim - samej sobie znaleźć chłopaka i w nim zakochać, najlepiej z wzajemnością. 

Jednak jej rodzice już zaplanowali jej życie. 
Czy dziewczyna postąpi zgodnie z wolą rodziców? Do jakiego stopnia ich wola jest niepodważalna? Jak potoczą się dalej losy nastolatki? 

Wyobraźcie sobie dramat dziewczyny, która chce odciąć się od islamu i prawie jej się to udaje, ale nagle wszystko jej się sypie jak domek z kart, bo jej rodzina zaplanowała, co dalej się z nią stanie i jak ma żyć.
 Czy powrót do dawnego życia będzie lepszą opcją niż rozczarowanie rodziców ? Książkę bardzo przyjemnie się czytało i zawierała dużo ciekawych faktów, związanych z tradycją islamu 

  Autorka pisze przyjaznym językiem i przyznam, że jest to jedna z moich ulubionych pozycji i niewątpliwie chciałabym kiedyś do niej wrócić, aby jeszcze raz ją po latach przeczytać. Wydaje mi się idealna pod każdym względem i polecam ją serdecznie każdemu!

Zapraszam do przeczytania ,, Córka Islamu "
Copyright © 2016 Recenzje Nadine , Blogger