28.02.2014

#34 Recenzja : Plan

#34 Recenzja : Plan


Tytuł: Plan
Autor: Patrycja Gryciuk
Wydawnictwo: Poligraf
 Ocena: 7/10

Cztery nazwiska – jedna dziewczyna: Anna Smith, Anna Taredov, Anna Williams, Może Anna Maidley. Jak to możliwe? Co kryje z pozoru zwykła, młoda kobieta? Siergiej Taredov jest naukowcem i bogaczem, który może mieć wszystko. Zakochuje się w o 20 lat młodszej Annie. Lorcan Maidley to zwykły student architektury, również zauroczony w wdziękach dziewczyny. Czy uda mu się ją zdobyć? Nie wiadomo, co z tego wyniknie – gorąca miłość, czy niezapomniana przyjaźń. Mogłoby się wydawać, że nic nie stoi na przeszkodzie do pogłębienia uczucia między Anną a Lorcanem. Wszystko się zmienia, gdy Anna poznaje Siergieja, niezwykle przystojnego Rosjanina. Po za nim nie widzi świata, lecz czy powinna wierzyć na ślepo tajemniczemu mężczyźnie?

Zwykłe romansidło, tradycyjny harlequin - tak mogłoby się wydawać na samym początku. Prawda okazuje się inna, a w czasie czytania na pierwszy plan wysuwają się inne wartości. Cudowną namiętność zakłócają osoby oraz organizacje, które nie są przychylne bohaterom powieści. To nie jest sielankowa powieść, w której postaci będą żyć długo i szczęśliwie.

W „Planie” możemy znaleźć prywatne korespondencje głównych bohaterów, co pozytywnie nastraja czytelnika. Dzięki temu odbiorca może poznać daną postać i bliżej przyjrzeć się charakterowi. Wplecione w książce dialogi są bardzo ciekawe i chętnie je czytało. Książka na przemian bawiła mnie i smuciła. Cięty język bohaterów to niezaprzeczalnie zaleta „Planu”.

Plan to powieści o wielu wątkach, a każdy z nich jest ukazany w odmienny i ciekawy sposób. Znajdziemy w nich miłość szczęśliwą, jak również tą niespełnioną, a także, przyjaźń, która nie jest gorsza czy też mniej ważna od miłości. Czytelnik doszuka się wielu innych uczuć, które mogą wywołać u niego wiele skrajnych emocji.

Po przeczytaniu powieść, zastanawiałam się, jakbym postąpiła na miejscu Anny. Czy skusiłabym się na materialne bogactwa, czy raczej kierowałabym się sercem. W „Planie” to właśnie wybór jest zarówno przyjacielem, jak i wrogiem Anny. Nie można przewidzieć przyszłości. Gdyby tak było, życie stałoby się dużo łatwiejsze.

Za możliwość przeczytania Dziękuję Autorce książki Patrycji


Copyright © 2016 Recenzje Nadine , Blogger