21.04.2019

#94 Recenzja : Falcon

#94 Recenzja :  Falcon

Tytuł: Falcon . Na  ścieżce kłamstw
Autor: Katarzyna Wycisk
Wydawnictwo: Ridero
Ocena: 10 / 10

"Nie wystarczy tylko chcieć, Alex. Jeśli marzysz o tym, by być silna, stań się taką. Jeśli nie potrafisz obronić siebie i bliskich ci osób, naucz się, jak to zrobić. Wszystko jest wykonalne pod warunkiem, że się tego naprawdę chce. Wystarczy się tylko trochę wysilić, nic więcej. ,,

Dziś chciałabym Wam przedstawić książkę, którą się zainteresowałam, kiedy autorka szukała recenzentów swoje powieści. Pomyślałam, że mogę spróbować, ponieważ uwielbiam fantastykę. Nie spodziewałam się takiego obrotu spraw. 

Alex po śmierci rodziców zostaje na świecie sama. Mieszka tylko z babcią. Ale czy naprawdę jej rodzice nie żyją? Czy jej babcia jest jej babcią?  

Jej świat staje do góry nogami, gdy dowiaduje się, że wszystko i wszyscy  są obcy. Jak w takiej sytuacji odnajdzie się nasza bohaterka? Kim naprawdę ona jest? Kim są  jej znani bliscy ? 

Tajna organizacja wyszukuje dzieci, które mają nadzwyczajne DNA - tak zwane rzadkie. Tworzą swój oddział, maszyn do zabijania. W specjalnym laboratorium wymazuje im pamięć. Muszą nie znać swojej przeszłości ani imion. Nie mogą posiadać żadnych emocji ani uczuć. Mają tylko wykonywać zadania -  zabijać bez żadnych skrupułów.

 Bez rodzin, bez przyjaciół. Ich oczy były puste. Zabrali im imiona w zamian tego otrzymali cyfry -  każdy miał swoją.

Alex wracając do domu widzi makabryczne zdarzenie - ludzi płonących w ogniu, bezwzględnie stojącego nieznajomego chłopaka. Wydaje jej  się, że to wyobraźnia. Nie może dojść do siebie.  Do momentu, gdy staje oko w oko z tym nieznajomym. Jej życie od tej chwili zmienia się nie do poznania. 

Traci wszystko, co dotychczas uważała za prawdę i bezpieczeństwo. Co tak bezbronna osoba ma wspólnego tajną organizacją? W całej tej historii jest mnóstwo tajemnic i zagadek do rozwiązania, a wszystko to sprawia, że od książki nie da się oderwać. 

Książka w każdym momencie jest przepełniona emocjami - nie pozwala jej odłożyć i zacząć czytać coś innego.  Ja nadal żyję w świecie bohaterów i ich losów. Nie mogę się doczekać kolejnego tomu. Jestem bardzo zadowolona, że mogłam poznać tak interesującą i ciekawą pozycję książkową, której mi teraz bardzo brakuje. 

Bohaterowie są wykreowani na ciekawe postacie. Niczego mi w nich nie brakuje, zachęcają czytelnika, do poznania historii. 

Takie książki rzadko się trafiają. Styl autorki jest bardzo przyjazny i zachęcający. Czekam na dalsze tomy. :)
Copyright © 2016 Recenzje Nadine , Blogger