31.12.2018

3 w 1 Stosik , Podsumowanie , Postanowienia

 3 w 1 Stosik , Podsumowanie , Postanowienia
Zimowy stosik - podsumowanie roku 2018 - postanowienia na rok 2019
Hey, dziś chciałabym Wam pokazać zimowo - świąteczne książki, które są dostępne u mnie w domowej biblioteczce. Akurat jest taki czas kiedy można się z nimi zapoznać.  Większą część z nich już znam.


Trylogia Drżenie - Maggie Stiefvater

Drżenie Pierwszy tom bestsellerowej trylogii, utrzymujący się ponad 40 tygodni na liście bestsellerów „New York Timesa”.
Chłód. Grace od lat obserwuje wilki w lesie za domem. Złotooki wilk uważnie jej się przypatruje. Grace wydaje się, że dobrze go zna, ale nie ma pojęcia dlaczego.
Ciepło. Sam ma dwa życia. Zimą jest wilkiem i z ukrycia opiekuje się ukochaną dziewczyną. Latem, jako człowiek, nigdy nie odważył się na rozmowę z Grace. Aż do teraz…
Drżenie. Dla Grace i Sama miłość zawsze była czymś odległym. Jednak gdy się ją spotka, nie można przed nią uciec. Sam musi walczyć, by pozostać człowiekiem. Grace musi walczyć, by mu w tym pomóc. Nawet jeśli oznacza to rozdrapywanie ran z przeszłości, niepewną teraźniejszość i przyszłość, która wydaje się niemożliwa.
Jeśli podobał wam się "Zmierzch", pokochacie "Drżenie"!

Niepokój Drugi tom niezwykłej trylogii. Przyszłość ma to do siebie, że lubi zaskakiwać…
Miłość. Grace i Sam nareszcie mogą być razem, chociaż muszą walczyć o swoje uczucie. Walczyć z przeszłością, o której trudno zapomnieć. Z przyszłością, której trzeba stawić czoła. I z rodzicami Grace, którzy nie rozumieją miłości.

Zmagania. W mieście pojawia się nowy wilk, Cole. Pełna bólu, cierpienia i tajemnic przeszłość sprawia, że zmaga się sam ze sobą: nie chce już nigdy być człowiekiem – woli pozostać wilkiem. Na zawsze.
Niepokój. Przyszłość staje się coraz bardziej niepewna, gdy wydarzenia z przeszłości dają o sobie znać. Czy coś może rozdzielić Grace i Sama? I jaką rolę w życiu bohaterów odegra Cole?

Ukojenie Trzeci tom bestsellerowej powieści Drżenie.
Zbliża się polowanie, czy ktoś uratuje wilki...? Współczesna powieść o wilkołakach? Tak! A w niej nie tylko wielka miłość, ale także pożegnania i śmierć, ból niezrozumienia i niemożność bycia razem. Grace i Sam spotykają się w „Drżeniu”. W „Niepokoju” walczą o to, żeby być razem. W „Ukojeniu” ich życiu zagraża prawdziwe niebezpieczeństwo. Stawka staje się coraz wyższa. Zaczyna się polowanie na wilki… Sam zrobi dla Grace wszystko. Ale czy jeden człowiek i jedna miłość mogą naprawdę zmienić wrogi świat? Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość zderzają się ze sobą w jednej chwili – chwili śmierci lub powrotu do życia. Czy bohaterowie naszej sagi wreszcie odnajdą ukojenie?


Kolejne dwie to znajome mi książki: 

Richard Paul Evans ''Hotel pod jemioła'' Nawet w najbardziej szarym życiu może zdarzyć się historia jak z najpiękniejszej powieści.
Kimberly prawie się poddała. Śmierć matki, dwukrotnie zerwane zaręczyny i nieudane małżeństwo sprawiają, że nie wierzy już w szczęście. Pozwala sobie tylko na jedno marzenie – pragnie napisać powieść o miłości.
W urokliwym hotelu "Pod Jemiołą" organizowany jest kurs dla początkujących pisarzy. Kim poznaje tam tajemniczego Zeke’a, z którym nawiązuje wyjątkową więź. Taką, jaka zdarza się tylko ludziom, którzy podobnie patrzą na świat.
Czy przypadkowe spotkanie będzie dla Kimberly początkiem wielkich zmian?
Czy do najważniejszej powieści – jej własnego życia – los dopisze szczęśliwe zakończenie?
Hotel pod Jemiołą" to wyjątkowy prezent od Richarda Paula Evansa. Tym razem bestsellerowy autor przypomina, że jeśli nie tracimy wiary, najlepsze lata naszego życia są zawsze przed nami.


 Czas cudów , czyli opowieści pod jemiołą
J.D. Bujak, Carla Mori, Joanna Jax, Joanna Pypłacz, Małgorzata Falkowska, Diane Rose, Patrycja May, Anna H. Niemczynow, Łucja Wilewska
Podaruj najbliższym historie, które niczym zapach świątecznego piernika magicznie wypełnią wasze serca... Zbiór dziesięciu ciepłych opowieści, których tematyka związana jest ze świętami Bożego Narodzenia. Współautorkami są głównie pisarki reprezentujące szeroko pojętą literaturą obyczajową (Małgorzata Falkowska, Anna Harłukowicz-Nieczynow, Joanna Jax, Patrycja May, Diane Rose, Beata Schoenmakers, Łucja Wilewska), ale także pisarki kojarzone dotąd z literaturą grozy, które zaprezentują swą twórczość w nowej odsłonie (Joanna Dorota Bujak, Carla Mori, Joanna Pypłacz). Te czasem zabawne, czasem nostalgiczne historie pokazują z różnych perspektyw i w odmiennych stylistykach magię towarzyszącą świętom. Choć nie zawsze są one pasmem jedynie szczęśliwych chwil, z pewnością jest to czas cudów, kiedy wszystko może się odmienić.


Zimowe serce Belinda Jones  Wyobraź sobie, że budzisz się w śnieżnej kuli... 
Właśnie tak czuje się dziennikarka Krista po przyjeździe do Quebec, gdzie ma zrobić reportaż o Zimowym Karnawale.
Zimne dotychczas serce Kristy mimo dziesięciostopniowego mrozu zaczyna powoli topnieć, kiedy odkrywa zaczarowany świat pełen lodowych pałaców, psich zaprzęgów i smakołyków z syropem klonowym. I w końcu spotyka Jacques'a – mężczyznę równie przystojnego i szorstkiego, co tajemniczego... Obydwoje dzielą sekret, który mógłby ich połączyć na zawsze. Jednak czy uda im się znaleźć sposób, żeby skruszyć lód serc i rozgrzać tę zimową krainę?


Dwanaście niedokończonych snów Natasza Socha Zimowy wieczór jest senny, magiczny i pełen cudów. Jak życie…
Momo ma dwadzieścia osiem lat i żyje w gorsecie własnych ograniczeń. Nie pije kawy, nie patrzy ludziom w oczy, nie kupuje kolorowych ubrań, boi się podróżować. Ma za sobą nieudane małżeństwo i skomplikowane relacje z ojcem. Jej światem jest sztuka – Momo projektuje biżuterię i meble z recyklingu.
I wtedy pojawiają się sny. Są jak pomost łączący noc z dniem. Próbują jej coś powiedzieć, kłują palcem, puszczają oko. Stają się pośrednikiem między Momo a prawdziwym światem, który ją otacza. Wyznaczają jej kolejne zadania, które musi wypełniać, żeby pójść dalej. Czas kończy się wkrótce...
Kim jest osoba, na którą podświadomie czeka?

Dwie ostatnie postaram się przeczytać i wszystko Wam ładnie opisać na blogu. Które z pozycji książkowych znacie lub macie w planach poznać? Macie jakieś gotowe stosiki na nowy rok?

A teraz mam coś dla Was, co może Was zaskoczyć. Nigdy nie próbowałam robić podsumowania roku wraz ze stosikiem, ale wydaje się to być ciekawym połączeniem.
Rok 2018 był rokiem zmian na blogu. Powstały zakładki, które nie są ukończone, bo zabrakło mi i weny i czasu. Moja wina, ale postaram sie nad tym popracować. Chcę ten blog tworzyć nie tylko dla siebie, ale oczywiście też dla Was. 

Ilość przeczytanych książek: 17 - oj Justyna źle, bardzo źle czas to naprawić
Ilość stron: 5280

Książka przeczytana w najkrótszym czasie: 
 Richard Paul Evans ''Ścieżki Nadziei'': 1 dzieńNajlepsze Książki Roku 2018:

Polskie
Agnieszka Lis ''Jutro będzie normalnie ''
Agnieszka Lis ''Samotność we dwoje''
Anna Bellon ''Zaufaj mi''
Marta Osa ''Róża Bratki i wariatki''


Zagraniczne:

Richard Paul Evans ''Hotel pod jemioła''
Hannah Shah ''Niewierna córka''


Zaskoczenie Roku 2018:


Agata Adamska ''Łowca Czterach żywiołów ''

Statystyki do 2018 roku

Ilość postów w roku 2018: 12

Ilość odwiedzin na blogu:
-Liczba wyświetleń dzisiaj: 53
-Liczba wyświetleń wczoraj: 71
-Liczba wyświetleń w ostatnim miesiącu: 1904
-Łączna liczba wyświetleń: 126 856

Ilość komentarzy: 87
Ilość polubień: 1213

Najczęściej komentowany  i  odwiedzany post:

.
Komentarzy: 19
Odwiedzin: 321

Postanowienia na rok 2019

Wiem, że ten wpis może Was zaskoczyć - 3 w 1. Zawsze to były osobne . Ale na ten post to coś nowego... więc mam nadzieje że się Wam spodoba.
A teraz czas na zmiany, na nowy rok i czas Wam je przedstawić.
P.S. Wiem, w roku 2018 byłam tu mało aktywna, ale to się zmieni.

1 . Aktywność na Facebooku i Blogu.
2. Zdobycie nowych współprac, więc proszę wydawnictwa i autorów o zgłaszanie się. Jestem otwarta na propozycje książkowe, wywiady, tematy książkowe. 
3. Więcej czytać - bo w roku 2018 trochę to zaniedbałam, ale to się zmieni.
4. Własne zdjęcia w postach do recenzji i nie tylko (wyjątek - gdy nie będę miała danej książki w swojej biblioteczce. 

5.Planować kolejne wpisy.
6. Rozkręcić bloga i Facebooka. Proszę Was o wsparcie i pomoc. 
1 komentarz, 1 obserwacja, 1 polubienie na blogu bądź Facebooku jest dla mnie większą satysfakcją i motywacją od Was. Dziękuję za to, że jesteście i czytacie, to co piszę. 

 7. Nadrobić jak największe zaległości.

Szcześlwego Nowego Rok 2019 - czas zabrać się do pracy nad tworzeniem nowego roku i dziękuję autorom i wydawnictwom za zaufanie.
Liczę, że ten wpis wam się spodoba. Pierwszy raz połączyłam tyle wątków w jeden post.
Pozdrawiam serdecznie Nadine - Justyna
Copyright © 2016 Recenzje Nadine , Blogger