12.01.2019

#88 Recenzja : Zanim się pojawiłeś

#88 Recenzja : Zanim się pojawiłeś


Tytuł: Zanim się pojawiłeś
Autor: Jojo Moyes
Wydawnictwo: Znak Literanova
Ilość stron: 382
Ocena: 9/10
''Nikt nie chc, żeby mu opowiadać, że się boisz, że cię boli albo, że boisz się, że umrzesz''

Jest to pierwszy tom historii, która chwyta każdego czytelnika za serce.

Zanim się pojawiłeś jest to historia o dziewczynie z małego miasteczka, która zakochuje się w niepełnosprawnym mężczyźnie i za wszelką cenę próbuje przekonać go, że eutanazja to zły pomysł. 

Lou jest dwudziestokilkuletnią kobietą, która kocha buty, jest energiczna, pełna pomysłów, ma dobre poczucie humoru. Jest wielobarwną postacią i ciągle popełnia jakieś gafy, które wywołują uśmiech wśród jej bliskich. Praca w kawiarni jest spełnieniem jej marzeń. 

Dlaczego postanawia podjąć pracę w willi bogatego, niepełnosprawnego biznesmana Willa? Co ją do tego zmusiło? 
Decyzja ta wszystkich zaskoczyła. Z dnia na dzień straciła pracę, którą kochała. Czy to ją skłoniło do podjęcia takiej decyzji?

Lou spotyka na drodze Willa. On stracił pracę, ona również straciła pracę. Rozstała się ze swoim chłopakiem. On po wypadku samochodowym nie ma chęci do życia i chce je sobie odebrać. Will nie wie jeszcze, że Lou wtargnie w jego życie niczym kolorowy ptak.

On przed wypadkiem był szanowanym dyrektorem banku. Kocha motory i niestety przez nie uległ wypadkowi. Nie ma dla niego już żadnej szansy. Zostaje uratowany, ale nigdy nie wróci do pracy. Nie chce by ktoś nim się opiekował.

Will zostaje całkowicie sparaliżowany. Po wypadku wesoły  i atrakcyjny chłopak staje się zamknięty w sobie. Nic go nie interesuje, wyłącza się z całego życia. Postanawia przerwać swoją egzystencję, ale pojawienie się młodziutkiej Lou może odmieni jego życie. 

Mogłoby się wydawać, że jest to kolejna głupia książka o śmierci i żalu po bliskiej osobie. Nie jest to prawdą. Ta książka łączy ze sobą cierpienie z prawdziwą miłością. Przyjaźń z żalem po stracie. 
Bohaterowie nie są kolejnymi kukiełkami, którymi kieruje autor książki. Mają prawdziwe uczucia. Czuć magię miłości i przyjaźni. Will i Lou są blisko nas. Zachęcam do zapoznania się tą książką.

Copyright © 2016 Recenzje Nadine , Blogger