04.01.2016

#55 Recenzja: Gwiazd Naszych winaTytuł: Gwiazd naszych wina
Autor: John Michael Green
Wydawnictwo: Bukowy Las
Ocena: 10/10
Forma :e-book

,, Czasami trafiasz na książkę, która przepełnia cię dziwną ewangeliczną gorliwością oraz niezachwianą pewnością, że roztrzaskany na kawałki świat nigdy już nie będzie stanowił całości, dopóki wszyscy żyjący ludzie jej nie przeczytają. Ale są też dzieła takie jak to, o których możesz opowiadać innym, książki tak rzadkie i wyjątkowe, i twoje, że dzielenie się nimi wydaje się niemalże zdradą."


John Michael Green (ur. 24 sierpnia 1977) to amerykański pisarz. W 2006 wygrał nagrodę Printz Award za debiut Szukając Alaski, w2012 jego powieść Gwiazd naszych wina osiągnęła pierwsze miejsce na liście bestsellerów New York Timesa.

Amerykański dramatyczny romans z 2014 roku .Idealny dla młodego pokolenia jak również dla dorastającej młodzieży by zrozumieć problemy innych młodych ludzi trzeba mieć otwarte serce .

Opis książki:
Hazel choruje na raka i mimo cudownej terapii dającej perspektywę kilku lat więcej, wydaje się, że ostatni rozdział jej życia został spisany już podczas stawiania diagnozy. Lecz gdy na spotkaniu grupy wsparcia bohaterka powieści poznaje niezwykłego młodzieńca Augustusa Watersa, następuje nagły zwrot akcji i okazuje się, że jej historia być może zostanie napisana całkowicie na nowo. Wnikliwa, odważna, humorystyczna i ostra książka to najambitniejsza i najbardziej wzruszająca powieść Johna Greena, zdobywcy wielu nagród literackich. Autor w błyskotliwy sposób zgłębia ekscytującą, zabawną, a równocześnie tragiczną kwestię życia i miłości.

Moja opinia

Hazel jest zwykła nastolatka chorują na raka ma od młodego wieku nic już nie jest dla niej ważne, nie ma przyjaciół nie ma nikogo .Żyje we własnym świecie czytając ciągle tylko jedna książka.

,, To nie jest książka o raku, bo książki o raku to lipa"

 idealnie to określenie pasuje do książki Gwiazdy naszych wina ten cytat pochodzi z ulubionej książki Hazel. Książka opowiada o wielkiej miłości .

Gdy Hazel Poznaj Augustyna jej życie zmienia się o 180 stopni wszystko na około niej wydaje się inne , świat coraz bardziej ciekawszy. Augustusa również choruje na raka poznają się na terapii na którą Hazel nie bardzo chce chodzić.

Faktem jest tu ze to nie ich problemy są tu ważne tylko ich miłość, troska i przyjaźń i radzenie sobie z przeszłością.Humor i śmierć otacza bohaterów na każdym kroku, ale oni potrafią sobie z nią radzić i zawsze są pozytywnie nastawieni do świata i swoje chorób.Miłość i przyjaźń stawiają na pierwszy miejscu.

,,
Okay - powiedział, gdy minęła cała wieczność. - Może "okay" będzie naszym "zawsze".- Okay - zgodziłam się."

GNW czyta się bardzo łatwo i szybko ja ją przeczytam nie cała 4 dni i chętnie kupie ją w wersji papierowej.

Ta książka zachwyca mnie swoją prostota ze jest o piękniej miłości która po moim choroby idzie przeżyć ,każdy dzień ciekawie i inaczej, każdy dzień jest tan idealny ten a może być dla bohaterów ostatnim jak dla Augustusa i jak dla Hazel.

Ta książka targa emocjami od wycia po lekkie łzy jest bardzo dobrym wyciskaczem łez jest idealna na wieczór z herbata . Autor idealnie ukazała emocje w książce.


Książka nadaje się idealnie dla młodych odbiorców aż do 20 roku życia chodź ja mam już 23 lat to i tak mnie zachwyciła idealna jest dla kobiet jak dla mężczyzn nie ma tu reguły wieku i połci .

Dziękuję Sylwi za możliwość przeczytania tej książki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Recenzje Nadine , Blogger