06.01.2019

#87 Recenzja : Historia złych uczynków

Tytuł : Historia złych uczynków
Autor : Katarzyna Zyskowska-Ignaciak 
Wydawnictwo : Znak Literanova
Ilość stron :  496
Ocena : 8 /10


''Tak samo potępiony jest ten,
kto zabił raz, jak ten, kto zabił wiele razy.,,


Książka Historia złych uczynków to wybuchowa mieszanka połączenia świata współczesnego ze światem w czasie  II wojny i życia powojennego. Wszystko tworzy spójną całość. Jest to również połączenie trudnych, ciemnych tematów i mrocznych charakterów. Nie była to łatwa pozycja książkowa, łączy ona w sobie elementy obyczajowe, historyczne, thrillera, psychologiczne, nawet dotyka erotyka. Jest to książka dla osób o mocnych nerwach. 

Od samego początku wpadamy w trans czytelniczy - wciąga nas ona w swój mroczny świat -  niedomówień, jak również tragicznych wypadków i losów bohaterów  dwóch światów. 

Nina i Miłosz, co ich połączyło? Miłość, zauroczenie i mrok, który im towarzyszy?  Ona - ma kompleksy, pochodzi z Nowej Rudy. Wyjeżdża na studia -  tam właśnie poznaje Miłosza. Jest nim zafascynowana, ale czy on ma jakieś tajemnice przed nią?
Gdy Nina zachodzi w ciąże Miłosz znika bez śladu… Bez jakichkolwiek oznak życia, dlaczego?
Co ich naprawdę połączyło? Może przeszłość? Sami się przekonajcie...

Bronek i Felicja kim oni naprawdę są?

Felicja i Bronek, poznają się tuż przed samą wojną, ulegają wzajemnej fascynacji. Życie bohaterów potoczyłoby się zupełnie inaczej. Niestety dochodzi do wybuchu wojny i wszystko diametralnie się zmienia. On jest Żydem. Ich historia jest dramatyczna -  czas wojny jest dla nich ciężki i okrutny. Uczucie jednego z nich wywoła lawinę zła. Konsekwencje ponosić będą również późniejsze pokolenia. Czy przez jedną osobę muszą cierpieć inni? Dlaczego tak się dzieje? Jakie oni mają połączenie ze światem współczesnym? 

Charaktery naszych bohaterów są prawdziwe i ukazują ich prawdziwe uczucia. Książka ukazuje miłość, wojnę -  co idealnie udało się  połączyć. Katarzyna  Zyskowska-Ignaciak pokazała wszystko, co w tym czasie było ważne.
Czytając książkę Historia złych uczynków miałam wrażenie, że bohaterów łączy nieznana więź. Każdy ich zły uczynek miał gdzieś odzwierciedlenie. 

Historia złych uczynków jest to powieść, którą naprawdę warto znać. Katarzyna zaskakuje nas na każdym kroku, jej styl pisania jest bardzo ładny i łatwy.
Autorka stworzyła historię o źle, które przechodzi na nas i które dziedziczymy. Którego nie jest łatwo się pozbyć, bo rozrasta się w nas jak trująca roślina. Przede wszystkim jest to historia dla kobiet o kobietach. Może sami się przekonajcie i sięgniecie po tę książkę. Serdecznie polecam.

15 komentarzy:

 1. Mam tę książkę w planach na trochę dalszą przyszłość. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. ciekawie sie zapowiada ta ksiażka.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię książki, których fabuła toczy się na tle wojennym.

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię książki o czymś co może być prawdziwe. Szczególnie jeśli jest fajnie umocowane w faktach historycznych. Brzmi interesująco.

  OdpowiedzUsuń
 5. Sam tytuł całkiem ciekawy i zachęcający by poznać tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 6. książka wygląda na ciekawą i wartościową pozycję, ale nie mój klimat :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie przepadam za bardzo za polskimi autorami. Ale może kiedyś przekonam się do nich :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie jestem pewna czy jest to książka dla mnie. Chyba zbyt straszna ;-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ta ilość stron w tych książkach zawsze nas przeraża :D Haha.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie wiem czy połączenie współczesności i czasów wojennych to dobra opcja, ale ciekawa jestem jak by to wyszło :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Chyba czytałam już jej recenzję. Przyznam, że mnie zaciekawiła :)

  OdpowiedzUsuń
 12. To może być całkiem dobra książka, jednak nie przepadam za klimatem wojny, a już mroczne, złe uczynki zupełnei mnie odrzucają.

  OdpowiedzUsuń
 13. Okładka przemawia do czytelnika. Muszę się z nią zapoznać.

  OdpowiedzUsuń
 14. Kiedyś całym sercem kochałam romanse. Teraz zaczytuję się w powieściach z czarnymi charakterami, w krymimnałach i myślę, że ta książka również powinna znaleźć się w mojej biblioteczce :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie czytałam i pierwszy raz spotykam się z tą pozycją.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Recenzje Nadine , Blogger