04.08.2014

Stosik sierpniowy

Jak wiadomo, w wakacje książki niestety nie wyrastają jak grzyby po deszczu. Wręcz przeciwnie, często nie można trafić na ciekawe nowości i trzeba czekać na lepsze czasy lub też zaopatrzyć w starsze wydania innych powieści. Nie oznacza to jednak, że u mnie nastąpiła posucha! Udało mi się wygrzebać co nieco, a z każdej książki jestem niezmiernie zadowolona.

Zacznijmy od góry:
- "Opowieści o pilocie Pirxie" - Stanisław Lem
- Wakacje w małym miasteczku u babci wcale nie muszą być bezowocne. Babcia polonistka, babcia czytająca, to i książki ma w domu. A że fantastyki jako takiej nie czyta, to odstąpiła wnusi Lema. 
- "Prawo Caine'a" - Matthew Woodring Stover - Promocja była obłędna, zapłaciłam niecałe 8 złotych za piąty tom przygód Caine. Właśnie tej części brakowało mi do szczęścia!
- "Aposiopesis" - Andrzej W. Sawicki - Egzemplarz od literatura.juventum.pl. Ledwo co zdołałam wyrwać ją mojej ciotce, która przyssała się do niej jak glonojad do szyby akwarium. To znaczy, że książka może być naprawdę dobra, zważywszy na to ile przeczytała w tak krótkim czasie i że nie przepada za jakąkolwiek fantastyką. 
- "Ujarzmienie" - Jeff VanderMeer - Naprawdę miło jest mieć w domu drugą część serii, ale jeszcze milej by było, gdybym posiadała również i pierwszą. Lecz cóż zrobić, skoro bierze się udział w konkursach i chwyta w swe łapy co popadnie. Słyszałam jednak, że powieść jest naprawdę godna uwagi, więc nie omieszkam tego sprawdzić. :)
- "Klasyczna baśń w nowoczesnym wydaniu - antologia tekstów konkursowych" - Wrocławskie Dni Fantastyki 2013 - Do "Ujarzmienia" dołączona została ta niewielka antologia. Są to prace wybrane przez jury podczas konkursu literackiego Smoki 2013. Idealna pozycja na jeden wieczór. :)

Zuza B (Gumiguta)

8 komentarzy:

 1. A właśnie, jak jest z książkami Stovera, bo widziałam je na promocji, widziałam jakieś trzy części... Gdzie ta seria ma swój początek?

  OdpowiedzUsuń
 2. Zauważyłam, że nie sugerujesz się tym, że okładka jest piękna i nowa tylko sięgasz też po takie zniszczone i starsze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze nie koniec sierpnia, także wszystko przed Tobą ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pest extermination, inside the classical sense, therefore methods
  to drive the pests out with the house. Using the Indoor Liquid Ant
  Bait stations eliminates the problem on the bait blow drying and
  gives the ants a continual supply of liquid, day and night.
  Daniel Amen, author of Change Your Brain, Change Your Life,
  calls them “ANTs,” Automatic Negative Thoughts.


  Also visit my web blog himalayapestcontrol

  OdpowiedzUsuń
 5. I'm truly enjoying the design and layout of your site.
  It's a very easy on the eyes which makes it much more pleasant for
  me to come here and visit more often. Did you hire out a designer to create your theme?

  Exceptional work!

  Also visit my webpage; auto insurance compare

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Recenzje Nadine , Blogger