28.02.2014

#34 Recenzja : PlanTytuł: Plan
Autor: Patrycja Gryciuk
Wydawnictwo: Poligraf
 Ocena: 7/10

Cztery nazwiska – jedna dziewczyna: Anna Smith, Anna Taredov, Anna Williams, Może Anna Maidley. Jak to możliwe? Co kryje z pozoru zwykła, młoda kobieta? Siergiej Taredov jest naukowcem i bogaczem, który może mieć wszystko. Zakochuje się w o 20 lat młodszej Annie. Lorcan Maidley to zwykły student architektury, również zauroczony w wdziękach dziewczyny. Czy uda mu się ją zdobyć? Nie wiadomo, co z tego wyniknie – gorąca miłość, czy niezapomniana przyjaźń. Mogłoby się wydawać, że nic nie stoi na przeszkodzie do pogłębienia uczucia między Anną a Lorcanem. Wszystko się zmienia, gdy Anna poznaje Siergieja, niezwykle przystojnego Rosjanina. Po za nim nie widzi świata, lecz czy powinna wierzyć na ślepo tajemniczemu mężczyźnie?

Zwykłe romansidło, tradycyjny harlequin - tak mogłoby się wydawać na samym początku. Prawda okazuje się inna, a w czasie czytania na pierwszy plan wysuwają się inne wartości. Cudowną namiętność zakłócają osoby oraz organizacje, które nie są przychylne bohaterom powieści. To nie jest sielankowa powieść, w której postaci będą żyć długo i szczęśliwie.

W „Planie” możemy znaleźć prywatne korespondencje głównych bohaterów, co pozytywnie nastraja czytelnika. Dzięki temu odbiorca może poznać daną postać i bliżej przyjrzeć się charakterowi. Wplecione w książce dialogi są bardzo ciekawe i chętnie je czytało. Książka na przemian bawiła mnie i smuciła. Cięty język bohaterów to niezaprzeczalnie zaleta „Planu”.

Plan to powieści o wielu wątkach, a każdy z nich jest ukazany w odmienny i ciekawy sposób. Znajdziemy w nich miłość szczęśliwą, jak również tą niespełnioną, a także, przyjaźń, która nie jest gorsza czy też mniej ważna od miłości. Czytelnik doszuka się wielu innych uczuć, które mogą wywołać u niego wiele skrajnych emocji.

Po przeczytaniu powieść, zastanawiałam się, jakbym postąpiła na miejscu Anny. Czy skusiłabym się na materialne bogactwa, czy raczej kierowałabym się sercem. W „Planie” to właśnie wybór jest zarówno przyjacielem, jak i wrogiem Anny. Nie można przewidzieć przyszłości. Gdyby tak było, życie stałoby się dużo łatwiejsze.

Za możliwość przeczytania Dziękuję Autorce książki Patrycji


12 komentarzy:

 1. Już od jakiegoś czasu mam na oku tę książkę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto polecam tą książkę mam nadzieję że tak samo tobie się spodoba jak mi :)

   Usuń
 2. pierwszy raz słyszę o tej książce, ale jakoś mnie do niej nie ciągnie

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie sięgnę :/
  Wiesz, jestem chłopakiem :DD

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie przepadam za romansidłami. :)


  shelf-of-books.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. To nie jest typowe romansidło trochę przypomina ale jest całkiem inaczej

  OdpowiedzUsuń
 6. Hmm. Na razie mam dużo swoich książek do nadrobienia, więc na dzień dzisiejszy mówię "nie", ale może w przyszłości przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Hej, zostałas Nowinowana do Libser Blog Awards!
  http://zakochanawtresci.blogspot.com/2014/02/libster-blog-award-3.html#comment-form ;))

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam tę pozycje! :) Wspaniała recenzja Kochana! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. ojej strasznie mi się podoba jak to ujęłaś -W „Planie” to właśnie wybór jest zarówno przyjacielem, jak i wrogiem Anny.
  Ja właśnie kończę tę książkę i niedługo recenzja na blogu moim.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Recenzje Nadine , Blogger