01.03.2014

Stosik marcowy

Ten stosik może nie jest pokaźny, ale zawsze ma trochę do zaoferowania :)I jeszcze jedno, ważne info! Rozpoczęłam współpracę z portalem
literatura.juventum.pl, więc życzcie mi szczęścia, a także chęci, żebym zagrzała tam miejsca jak najdłuzej :)

Lecimy od góry:
- "Dreszcz" - Jakub Ćwiek - Nie jestem wielką fanką twórczości Ćwieka, jednak jego powieści czyta się szybko i przyjemnie. Akurat książka trafiła w moje ręce w bibliotece.
- "Wojna Starka" - Jack Campbell - sciencie fiction w świetnym wydaniu. Skoro w mgnieniu oka przeczytałam "Zaginioną Flotę" tegoż autora, to jestem wręcz pewna, że Campbell znowu zaoferuje mi coś ciekawego. Biblioteczny egzemplarz.
- "Blask Wieczności" - Anna A. Swoboda - egzemplarz prosto od autorki. Fantasy w ciekawym wydaniu i z ładną okładką. Za niedługo biorę się za czytanie :)
- "Altowiolista" - Jan Antoni Homa - bo połączenie kryminału i muzyki, to cudowna sprawa :3 Egzemplarz recenzencki od wydawnictwa SOL
- "Rzeka szaleństwa" - Marek P. Wiśniewski - również od wydawnictwa SOL, lecz z wątkiem miłosnym i nutką thrillera.
- "Romeo i Julia. Hamlet. Makbet" - William Shakespeare - zakup własny, który jest moim oczkiem w głowie, ponieważ dzieła te przetłumaczył Stanisław Barańczak.
- "Krucjata Krwi" - Sonia Wiśniewska - tym razem jest to krótki komiks, prequel do większej akcji. Podoba mi się zarówno wykonanie, jak i sam pomysł. Egzemplarz od Sonii Wiśniewskiej.

W tym miesiącu to tyle, może w następnym mi się poszczęści lub wręcz przeciwnie, stosik będzie świecił pustkami :)

Zuza B (Gumiguta)

10 komentarzy:

 1. A ja Ćwieka lubię, a Dreszcza polecam, jako książka rozrywkowa ze sporą dawką humoru nadaje się idealnie ;) Chłopcy też mnie usatysfakcjonowali ^^ Czekam na trzeci tom :>

  OdpowiedzUsuń
 2. Ładny stos :)
  Ooo, ja również mam to samo wydanie ''Romea i Julii; Makbeta; oraz Hamleta'' co ty :) Niestety, ja wypożyczyłam z biblioteki.
  Życzę przyjemnej lektury!

  weronine-library.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam ,,Dreszcz", ale jakoś nie przekonała mnie ta powieść. O wiele bardziej podobał mi się ,,Kłamca" oraz ,,Chłopcy" ^^ Widzę, że lektury na marzec są dość grube i wyglądają na interesujące :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Intryguje mnie to połączenie kryminału i muzyki. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Romeo i Julia nie należy do moich ulubionych lektur, natomiast z chęcią podkradłabym Ci Dreszcza. Uwielbiam twórczość pana Ćwieka, a tej książki jeszcze nie miałam okazji przeczytać. :c

  Pozdrawiam, Czarny Kapturek

  OdpowiedzUsuń
 6. Niczego tutaj nie czytałem, ale chciałbym przeczytać recenzję ,,Krucjaty Krwi'' i ,,Dreszcza'' :D

  OdpowiedzUsuń
 7. czekam na recenzje. Ooo Romeo i Julia <3

  OdpowiedzUsuń
 8. ciekawy stosik, czekam na recenzje i trzymam kciuki za współprace

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawie, ciekawie. Niech się dobrze czyta.

  OdpowiedzUsuń