04.06.2019

#95 Recenzja : Dziecko z mgłyTytuł: Dziecko z mgły
Autor: Renata Kosin
Wydawnictwo: Fila
Ocena: 9/10

"Wyglądało to tak, jakby los darował jej szansę, by mogła oddać wreszcie swój życiowy dług".

Dziecko z mgły to książka o której nie da się zapomnieć.  "Dziecko z mgły" - niezwykła, nietuzinkowa opowieść, która absorbuje czytelnika od pierwszej strony. Jedna z lepszych książek jakie mogłam przeczytać. Gdy tylko ją otrzymałam od razu zaczęłam czytać i nie mogłam się od niej oderwać. 

 Alicja ma wszystko, co chce, poza rodzicami. Ma pracę, dom, poukładane spokojne życie. Niczego jej nie brakuje. Wychowana przez ciotkę. Jest spełnioną singielka. Ale nie do końca może być aż tak różowo. Pojawienie się nieznanej dziewczynki w nieoczekiwanym momencie o nieznanym pochodzeniu. Nikt o niej nic nie wiedział i nie wiadomo jakie ma ona połączenie z naszą bohaterką. 

Mia jest ciekawą dziewczynką, można powiedzieć, że aż nadzwyczajną.Mała Mia, mając zaledwie 6 lat, czyta książki i to klasykę dla dorosłych oraz ma zachwycającą pamięć Świat dziecka porzuconego we mgle nie jest prosty. Dziecko, które nie mam nikogo od lat, wychowane w ośrodku ma się odnaleźć  w normalnym życiu, w rodzinie.  

Czy Mia sobie poradzi ze swoją innością? 
Kim naprawde ona jest? 
Co ma wspólnego z życiem Alicji?

Akcja na samym początku, losy małej bohaterki i Alicji są dosyć energiczne. Od poznania się ich życie zmienia się dla nich obydwóch. Muszą się do siebie przyzwyczaić i poznać. Na samym początku bardzo dowiadujemy się bardzo mało o bohaterkach. 

Książka jest nieprzewidywalna, za co ma u mnie ogromny plus. Kim jest tajemnicza organizacja w której przebywała dziewczynka? Co ma z nią wspólnego Dawid (dawna miłość Alicji)? A moze to juz było ukartowane od samego początku?

Mia jest dzieckiem, które coś ukrywa - znamię (tatuaż). Tłumaczy, że dzieci z mgły często się gubią -  ten tatuaż pomaga innym ich odnaleźć. Alicja ma osoby, które jej pomagają i są w tych ciężkich chwilach przy niej. 

A kim jest dla niej Bartłomiej? Odpowiedzi na te dręczące pytania znajdują się w książce, którą serdecznie polecam przeczytać. 

Autorka zadbała o to by ta historia była niezwykłą przygodą. Czymś, co może nas zaskoczyć, coś co nam się nie znudzi po pierwszych stronach. Historia ta mnie wciągnęła tak, że nie wiedziałam czy nie znalazłam się wewnątrz tego wyimaginowanego świata. 

Autorka napisała tę książkę bardzo przyjemnym językiem dla czytelnika. Jeśli lubisz niebanalne i ciekawie wykreowane historie lub historie z nutą tajemniczości lub poznać coś nowego to polecam Wam tę książkę. 

Za możliwość poznania Alicji i małej Mii i spędzenia z nimi czasu serdecznie dziękuję  za to pani Renacie -  autorce książki. Mogę zapewnić, że na pewno do niej kiedyś wrócę. 

7 komentarzy:

 1. Książka już czeka w mojej biblioteczce na swoją kolej. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Zachęciłas mnie do przeczytania

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj muszą ją przeczytać, mam nadzieję że będzie w moim empiku:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaciekawiła mnie ta recenzja. Z chęcią w wolnej chwili zabiorę się za tę książkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawa okładka i tytuł. Na pewno przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 6. Przeczytałam tą recenzję, ale to chyba nie jest książka dla mnie

  OdpowiedzUsuń
 7. Od pewnego czasu przewija mi się ta książka w proponowanych i chyba w końcu po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Recenzje Nadine , Blogger