06.08.2019

#96 Recenzja : Na krawędzi. Pocałunek ciemności


Tytuł: “Na krawędzi. Pocałunek ciemności” 
Autor: Kamila Malec 
Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos
Ocena: 8/10
,,Przekraczałam właśnie kolejne granice rzeczywistości, których zwykły człowiek nigdy z własnej woli by nie przekroczył."
Autorka stworzyła coś niesamowitego. Debiut Kamil Malec to fenomenalne wejście w środowisko polskich autorów fantastyki. Świat ukazany w książce jest połączeniem świata żywych ze światem zmarłych. Autorka udowodniła, że nasze przeznaczenie ma nad nami większą przewagę niż możemy się spodziewać. Jest ukryte w nas i nikt nie wie kiedy może się w nas ono obudzić i nigdy nie da o sobie zapomnieć. Tak właśnie stało się w przypadku Joanny - dostała odgórną informację od swoich opiekunów, że jak chce porzucić dotychczasowe życie, pozbyć się tego co posiada i żyć jak normalny śmiertelnik ma nigdy nie wracać w góry, bo może się to dla niej i jej ukochanego źle skończyć.

Joanna chce być normalną dziewczyną, śmiertelniczką. Jest na to jedyny sposób - musi się wyrzec swojego przeznaczenia i porzucić dla miłości magię.  Joanna ma nadzwyczajne moce. Czy dla miłości będzie w stanie wiele poświęcić? Do czego będzie zdolna by ocalić życie swoje i męża? Joanna jest gotowa. Poświęci swoje 10 lat, odda duszę demonowi, zawrze pakt z tajemniczym,przystojnym mężczyzną. Są osoby, które będą próbować jej przeszkodzić w misji.
Kamila Malec ukazała piekło, niebo i ziemię - trzy odrębne światy, które udało się połączyć w całość. Miłość jest zdolna do największych poświęceń, które mogą zagrażac życiu. Wszystkiego już dowiecie się w książce - jaki atrybut zażądał władca nieba by podróżować między światami? Kto zdradził samego władcę piekła?  Jaki jest lucyfer? I wiele innych...
Plusem tej książki jest to, że fabuła nie jest nudząca. Wątki są ciekawie są połączone w jedną całość. Wycieczka w Karkonosze i sam Karkonosz bóg gór zachęca nas by po przeczytaniu tej książki wybrać się w trasę ścieżkami opisanymi w książce. Joanna na zawsze zostanie sercem w górach, ponieważ je kocha od zawsze. Tę książkę polecam każdemu kto ma ochotę oderwać się od codzienności, obowiązków i miło spędzić czas z bohaterami.
   

10 komentarzy:

 1. Myślę, że książka mogłaby mi się spodobać. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Wygląda na ciekawą książkę. Myślę, że się na nią skuszę w wolnej chwili ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że to książka nie dla mnie

  OdpowiedzUsuń
 4. "Plusem tej książki jest to, że fabuła nie jest nudząca"...? Oj, niefortunne sformułowanie...Wolałabym przeczytać, że plusem książki jest nietuzinkowa, fascynująca fabuła! Podejrzewam, że taka właśnie jest i dlatego z chęcią książkę przeczytam :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Już sama okładka mnie zacheca

  OdpowiedzUsuń
 6. Fantastyka to zupełnie nie moją bajka. Nie jestem w stanie się przekonać ;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale świetna okładka! Strasznie nas zaciekawiłaś tą propozycją! <3

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam takie klimaty w książkach, na pewno się w nią wciągne:)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Recenzje Nadine , Blogger